KRUSZYWO LEKKIE

innowacyjność, trwałość i ekologia

ZASTOSOWANIE

IZOLACJE I DRENAŻE
Kruszywa lekkie GRANSIL znajdują swoje zastosowanie w izolacji wypełnień w gruncie i wypełnień wewnątrz budynków oraz w różnego rodzaju drenażach obiektów architektonicznych, zasypkach izolacyjnych rurociągów i zbiorników.
GEOTECHNIKA
W obszarze rozwiązań geotechnicznych kruszywo lekkie GRANSIL najczęściej stosowane jest do: budowy dróg na podłożach o niejednorodnym uwarstwieniu, budowy dróg na gruntach o małej nośności, ścian oporowych, itp.
PREFABRYKATY
Kruszywo GRANSIL może służyć do produkcji lekkiego betonu kompozytowego, gdzie tradycyjny piasek i żwir zamieniono kruszywem lekkim. Otrzymany produkt posiada dobre parametry izolacji cieplnej.
OGRODNICTWO
Uprawy hydroponiczne to takie, gdzie kruszywo stanowi podstawowe podłoże do rozrostu korzeni, a składniki odżywcze dostarczane są do roślin systemami zintegrowanego nawadniania.

GRANSIL

Spółka NTI istnieje od 1994 roku i zajmuje się zaopatrzeniem oraz produkcją dla przemysłu i budownictwa. NTI od lat inwestuje w nowoczesne technologie i ceni sobie współpracę z instytucjami naukowo-badawczymi. Dzisiaj celem Firmy jest stworzenie kompleksowej i jednocześnie konkurencyjnej oferty, której podstawą jest produkcja i sprzedaż lekkiego kruszywa, jako budulca dla szerokiej gamy materiałów budowlanych.

Nasze kruszywo GRANSIL jest produktem ekologicznym i bezpiecznym dla środowiska naturalnego, a stosowane przez nas rozwiązania techniczne i technologiczne są innowacyjne na skalę światową.

GRANSIL powstaje na skutek spiekania w piecu obrotowym granulatu odpadów mineralnych i osadów ściekowych w odpowiednich proporcjach i jest to doskonała alternatywa dla keramzytu.

Nasza technologia jest bezodpadowa i energooszczędna, czyli czysty recykling! Całość pozyskiwana jest metodą otrzymywania kruszywa lekkiego poprzez zagospodarowanie osadu ściekowego i odpadów mineralnych.

Charakterystyka GRANSILU i jego właściwości spełniają wymagania normowe dla kruszyw lekkich (np. PN-EN 13055-1 Kruszywa lekkie do betonu, zaprawy i rzadkiej zaprawy).

GRANSIL jest lekkim kruszywem budowlanym, które można stosować w miejscach, gdzie potrzebny jest łatwy do wbudowania materiał o niskim ciężarze, m.in. do:

 • wytwarzania lekkich betonów konstrukcyjnych i betonów jamistych,
 • produkcji lekkich prefabrykowanych elementów budowlanych
 • izolacji na gruncie i stropie
 • drenaży i zastosowań geotechnicznych, jak lekkich warstw odciążających grunt, zasypek murów oporowych, itp.
 • zasypek izolacyjnych do instalacji i rurociągów, wypełnień w gruncie
 • ogrodnictwa

Nasze kruszywo jest:

 • lekkie i bezpieczne dla środowiska oraz ludzi
 • wytrzymałe mechanicznie
 • mrozoodporne, ognioodporne i zarazem paroprzepuszczalne
 • o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych i akustycznych
 • odporne na działanie grzybów, pleśni, gryzoni i owadów

Ze względu na swoje wyjątkowe cechy Nasze kruszywo stanowi ogromną konkurencję dla produktów naturalnych takich jak keramzyt.

MARKETING I SPRZEDAŻ

LOGISTYKA

SPRZEDAŻ

Maciej Sypniewski

Tomasz Łętkowski

Rafał Piotrowski

Dyrektor produkcji

Formularz kontaktowy

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Dane teleadresowe

Zakład Produkcyjny GRANSIL
ul. Północna 16
67-200 Głogów

Biuro
tel. 48 76 754 5970
fax 48 76 754 5979
biuro@gransil.pl

Siedziba spółki

NTI sp. z o.o.
Nowoczesne Techniki Instalacyjne
www.nti.com.pl
ul. Portowa 1
67-200 Głogów
biuro@nti.com.pl

NIP: 693-10-05-669
REGON: 390346472
KRS 0000113105

WordPress Theme built by Shufflehound. © Copyright 2019 | All rights reserved.     |      Polityka prywatności i RODO
Skip to content